
5DE JAAR CROSSMEDIA
De richting CROSSMEDIA is een studierichting in de dubbele finaliteit, gericht op een specifieke waaier aan opleidingen in het hoger onderwijs.
Specifiek in deze studierichting krijgen de leerlingen een pakket toegepaste informaticawetenschappen, toegepaste wiskunde en daarnaast ook toegepaste kunstbeschouwing.
In deze studierichting worden de competenties van de beroepskwalificatie “Crossmedia assistent” gerealiseerd.
De crossmedia assistent
bewerkt aangeleverde content en ontwikkelt onderdelen van een design voor crossmediale/multimediale producties;
werkt op uitvoerend niveau vooral in teamverband en zet de kennis van software en programmeercode op een creatieve manier in;
realiseert een doeltreffend, kwalitatief, interactief crossmediaal product dat voldoet aan technische, (typo)grafisch kwalitatieve en gebruiksvriendelijke eisen;
realiseert klassieke webpagina’s, korte animaties in banners, materiaal voor campagnes op sociale media, reclamecampagnes voor online dragers, eenvoudige animaties en bewerkte fragmenten van video- en audiomateriaal.
Dubbele finaliteit betekent dat ook een doorstroom naar de arbeidsmarkt na het 6de jaar mogelijk is.
Voor de richting Crossmedia situeren de meest logische vervolgopleidingen zich binnen de studiegebieden:
Audiovisuele en Beeldende Kunst
Digital Design and Development
Informatiemanagement en Multimedia
Digital Arts and Entertainment
Grafische en Digitale Media
Multimedia en Communicatietechnologie




24-25
5
5DE JAAR
LESSENTABEL
Godsdienst / N.C. Zedenleer
2
2
Lichamelijke Opvoeding
2
2
Cluster Taal en Cultuur
Nederlands
Burgerschap
Engels
Frans
Geschiedenis
8
8
Cluster Wiskunde - Wetenschappen
Wiskunde
Aardrijkskunde
Natuurwetenschappen
Economisch Financiële Competenties
4
4
Cluster specifieke Vakken
T. Wiskunde
Artistieke Expressie
Kunstbeschouwing
Crosmedia
15
14
Nog in te vullen vrije ruimte
1
2
Totaal