top of page

5DE JAAR ONTHAAL, ORGANISATIE en SALES

In deze opleiding ontwikkel je de nodige vaardigheden om klanten op een professionele en vriendelijke manier te helpen, zowel achter de balie als op de winkelvloer. Je leert niet alleen klanten te verwelkomen, maar ook hoe je hen informeert en begeleidt naar de beste producten en diensten. Daarnaast krijg je ook praktische ervaring met administratieve taken en winkelbeheer.

Je leert basisvaardigheden van Duits, Engels en Frans om op een professionele manier met klanten in verschillende talen te communiceren en hen de best mogelijke service te bieden.


Als leerling verkoop ben jij degene die:

  • sociaal en communicatief is, in meerdere talen;

  • klantgericht denkt en handelt;

  • een beperkt aantal administratieve taken uitvoert;

  • zich verdiept in productkennis en winkelorganisatie.

De samenwerking met het Economisch Huis in Oostende zorgt ervoor dat onze leerlingen in een levensechte omgeving les krijgen. Via uitgebreide stages pas je jouw ervaring toe in de praktijk.


In het 7de jaar kan je ervoor kiezen je te specialiseren tot commercieel assistent via onze duale opleiding. Wil je verder studeren, dan moet je eerst ons voorbereidend jaar op hoger onderwijs volgen.

IMG_20200911_155038_570.jpg
IMG_20200911_155038_570.jpg
IMG_20200911_155038_570.jpg
IMG_20200911_155038_570.jpg
Lessentabel

6

5

3DE GRAAD

LESSENTABEL

Lichamelijke Opvoeding

2

2

Levensbeschouwlijk Vak

2

2

Project Wiskunde - Wetenschappen

· Wiskunde

· Natuurwetenschappen

· Aardrijkskunde

3

2

Project Taal en Cultuur

· Nederlands

· Burgerschap

· Geschiedenis

· Economie

4

6

Artistieke Expressie

1

0

Frans

2

2

Specifieke vakken Onhaal, Organisatie en Sales

  • T. Economie 6 - 6

  • T. Informatica 2 - 2 

  • Nederlands 1 - 1

  • Frans 1 - 1

  • Engels 2 - 2

  • Duits 2 - 2

  • Stage 4 - 4

18

18

Totaal

32

32

Leerlingen die kiezen voor studierichtingen in de arbeidsfinaliteit behalen hun Diploma Secundair Onderwijs in het 6de middelbaar. Door de praktijkvakken en stages zijn de leerlingen na het 6de klaar voor de arbeidsmarkt. In sommige afdelingen zal een 7de Specialisatiejaar gevolgd kunnen worden.

Wie verder wil studeren, moet na het 6de jaar een 7de schakeljaar volgen.
Dit jaar met veel algemene vakken bereidt de studenten voor op een studie in het hoger onderwijs. Dit schakeljaar wordt aangeboden vanaf het schooljaar 25-26 in onze school.

de BeBox

G. Jungbluthlaan 4

8400 Oostende

059 50 09 31

© Ensorinstituut

Logo_Smartschool-web.png

de FoodBox

G. Jungbluthlaan 2

8400 Oostende

059 50 09 31

de Box

Schapenstraat 45

8400 Oostende

059 70 77 50

“Inspireer, creëer en onderneem vanuit gelijkwaardigheid, verdraagzaamheid

en eerlijkheid.”

STROOM logo.png
bottom of page